Denizli Psikolog, Psikolojik Danışman, Çocuk Psikoloğu, Pedagog, Aile Danışmanı, Cinsel Danışmanlık.

  • DENİZLİ’DE PSİKOLOG, PSİKOLOJİK DANIŞMAN ARAŞTIRMASI YAPARKEN, PSİKOLOJİK DANIŞMA SÜRECİ HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ OLUN.
  • PSİKOLOJİK DESTEK ALACAĞINIZ PSİKOLOG VEYA PSİKOLOJİK DANIŞMANIN ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLERİ ARAŞTIRIN VE SORUN.
  • UYGULANAN PSİKOLOJİK DANIŞMA TEKNİK VE YÖNTEMLERİN GÜNCELLİĞİNİ ARAŞTIRIN.

Psikolojik danışmaya ihtiyaç duyduğunuzu ve artık profesyonel bir kişiden yardım almanız gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Bu süreçte Denizli’de Psikolog, Psikolojik Danışman , Çocuk Psikoloğu, Aile Danışmanı ve Pedagog, Cinsel Danışman ararken nelere dikkat etmelisiniz?

Günümüzde pek çok kişi sorunların üstesinden gelebilmek için psikolojik danışma sürecine başlamaktadır. Psikolojik yardım almaya karar verdiğinizde uzman arayışlarına girerek çevrenize sorarak ya da internet aracılığıyla çeşitli yerlerde araştırma yapabilir, psikolojinizi emanet edeceğiniz kişiyi titizlikle seçmeye çalışabilirsiniz. Bu noktada Denizli  psikolog doktor, Denizli psikolojik danışman, Denizli pedagog, Denizli çocuk psikoloğu, Denizli Aile Danışmanı gibi arayışlarınızda dikkat etmeniz gereken önemli konulardan bahsedeceğiz.

 1. DENİZLİ PSİKOLOG, PSİKOLOJİK DANIŞMAN ARARKEN PSİKOLOJİK DANIŞMA SÜRECİ HAKKINDA DA BİLGİ SAHİBİ OLUN

Psikolojik Danışma hizmeti, bireylerin problemlerinin çözüm yollarını keşfetmelerini, seçeneklerini görmeleri, içgörü kazanmalarını sağlayan bir süreçtir. Psikolojik danışma sürecinde danışman danışana, öğüt ya da tavsiye vermez, danışanı suçlamaz, yargılamaz. Süreç içinde sorumluluk danışanın kendisine aittir. Danışanın değişime ve iyileşmeye olan inancı süreci olumlu etkiler.

Bir uzmandan yardım alacağınızda ilk dikkat etmeniz gereken, uzmanının sizin sorununuzla ilgili yetkinliği olmalıdır. Bunun için ilk başta mesleki anlamda hangi diplomaya sahip olduğunu öğrenmeniz yararlı olacaktır. Psikolojik yardım alacağınız uzmanın diplomalarını ve mesleki yetkinliğini sorgulamanız çok önemlidir. Ayrıca bu alanda çalışan uzmanların almış oldukları psikolojik danışma teknikleri ile ilgili eğitimler de (bilişsel davranışçı terapi, çözüm odaklı terapi, oyun terapisi, aile danışmanlığı eğitimi, emdr, cinsel terapi) bir diğer önemli noktadır. Bu konulara dikkat etmediğiniz takdirde alacağınız psikolojik yardım hem maddi hem manevi olarak olumsuz sonuçlara sebep olabilir.

 2. DESTEK ALACAĞINIZ PSİKOLOG VEYA PSİKOLOJİK DANIŞMANIN ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLERİ ARAŞTIRIN VE SORUN.

 Psikolojik yardım alırken spesifik olarak hangi konuda desteğe ihtiyacınız olduğunu da netleştirmeniz önemlidir. Mesela; ailede yaşadığınız problemler için bir aile danışmanından, kaygı bozukluğu yaşıyorsanız bu konuyla çalışan psikolog/psikolojik danışmandan, cinsel sorunlarınız varsa cinsel terapistten yardım almanız daha doğru olacaktır. Her psikolog ya da psikolojik danışman bu bahsedilen alanlarda uzmanlaşmış birisi olmayabilir. Önce yardım alacağınız konuyu netleştirerek o alanda eğitimli ve kendisini yetiştirmiş bir profesyonele başvurmalısınız. Uzmanların eğitimleri, mesleki donanımları, kendisinden destek almış danışanların yorumları bu konuda sizlere yol gösterici olabilir.

Aile, çift ve ya da evlilik danışmanlığı konusunda bir noktaya da değinmemiz gerekir. Bu alanda destek almak istiyorsanız uzmanın bu konu üzerine ‘Aile Danışmanlığı’ eğitimi almış olmasına dikkat etmelisiniz.

Destek alacağınız merkezin evinize yakınlığını ve ulaşımı da dikkate alınması gereken bir faktördür. Psikolojik Danışma hizmeti, zaman ve emek isteyen profesyonel bir süreçtir. Genellikle haftada bir devam eden psikolojik danışma sürecinde yol sizin için zor ve sıkıntılı olacaksa bu durum danışma sürecinin sekteye uğramasına neden olabilir. Araştırmalarınızda bu etkenleri de göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır.

İnternet üzerinden yaptığınız aramalarda destek alacağınız kişinin uzmanlık alanını dikkate alarak daha belirli anahtar kelimelerle arama yapabilirsiniz. Örneğin; çocuk psikolojisi alanında yardıma ihtiyacınız varsa ‘Denizli çocuk psikoloğu, Denizli en iyi psikolog’ ‘Denizli psikolog’ ya da ‘Denizli pedagog’ şeklinde, ergenlik döneminde olan bir kişi için ‘denizli ergen psikoloğu’ ya da  ‘Emdr Denizli’ ya da ‘Emdr Tekniği Denizli’ duygudurum konusunda sorun yaşıyorsanız ‘bilişsel davranışçı terapi’ şeklinde arama yapabilirsiniz.

 

3. UYGULANAN TEKNİK VE YÖNTEMLERİN GÜNCELLİĞİNİ VE ETKİSİNİ ARAŞTIRIN

  Psikolojik Danışma sürecinden beklentileriniz dikkat etmeniz gereken diğer bir konudur. Her psikolog ya da psikolojik danışmanın danışma yöntemleri aynı olması beklenemez. Emdr, Bilişsel Davranışçı Teknik, Cinsel Terapi gibi birçok danışma yöntemi bulunmaktadır. Özellikle belli bir danışma yönteminden faydalanmak istiyorsanız uzmanın o yöntem hakkında eğitimi olup olmadığını incelemelisiniz.

Kişisel gelişim uzmanı ya da yaşam koçu gibi unvanlarla kendini tanıtan kişiler psikolog, psikolojik danışman, aile danışmanı veya cinsel terapist olmayabilir. Mesleki yeterliliği olmadan belli kurumlardan alınan sertifikalarla kendini bu şekilde adlandıran kişilerden psikolojik danışma hizmeti almanız maddi-manevi olumsuz sonuçlar doğurabilir.

 

Arama Terimleri: Denizli Psikolog Doktor, Denizli Psikolog, Denizli Psikolojik Danışman, Denizli Psikolog Seans Ücretleri, Denizli Psikolog Barış İlhan, Denizli Psikolojik Danışma Merkezleri, Denizli Psikolog İş İlanları, Denizli Ücretsiz Psikolog, Denizli Pedagog, Denizli Cinsel Terapi, Denizli Vajinismus, Denizli Erken Boşalma, Denizli Anksiyete Bozukluğu, Denizli Aile Danışmanı.

Randevu ve Seans Ücretleri