gülay

Evliliğimizin 12. yılı. İki çocuğumuz var. Sürekli tartışıyoruz, ikimizde haklı olduğumuzu bir diğerine ispatlamaya çalışıyoruz.  Tartışmalarımız hakaretlerle kırıcı konuşmalara sonuçlanıyor. Ayrılmakta istemiyoruz birbirimizi seviyoruz. Daha önce altı seans başka bir terapiste gittik.  Ama her şey aynı davam etti. İnternetteki araştırmalarımızdan Gülay hanımı bulduk. Bu alanda daha fazla çalışmaları olması ve hakkındaki yorumlar bizi etkiledi birde Gülay hanımı denemek istedik. İlk seansta daha önceki danışmalardan farklı olduğunu anladık. Gülay hanımın soruna bakışı bize sorunu özetleyişi farklıydı. Verdiği ödevler ilişkimizi düzeltmekte çok faydalıydı, her terapi seansında farkındalık kazanarak ve kendimizle ilişkimizle ilgili bir şeyler öğrenerek çıkmak bizim ilişkimizin daha sağlıklı olmasında yol aldırdı.

Erkek arkadaşımla evlenme kararı alma konusunda sıkıntılar yaşıyordum. İlişkime bir yol çizmekte kararsızlık yaşıyordum.  Evlenmek için doğru kişi miydi? Ailem erkek arkadaşımı onaylamıyordu, ayrılmamı istemişlerdi. Gülay hanımı ailem buldu. O nedenle de Gülay hanıma karşı ön yargılıydım “Kesin ayrılmamı ister” dedim. Ama konuşmalarımızda bana kendimi tanımamı, seçtiğim eş adayını tanımamı, nelere katlanabileceğimi ya da katlanamayacağı anlamamı sağladı. Beynimin içinde dönen sorgular sanki yerini buldu ve bir rahatladı. Daha sağlıklı kararlar almamı sağladı, kendi kararlarımın sorumluluklarını alabilmeyi gösterdi. Gülay hanıma teşekkür ediyorum. Ve onu bulan aileme.  (Sakine)

Gülay hanımı bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim. Eşime karşı güven sorunu yaşıyordum. Bu sorunum benden mi eşimden mi kaynaklandığını tam çözemiyordum. Bazen eşimden nefret ediyor ve ayrılmayı düşünüyordum. Cinsel anlamda da sıkıntılarımız vardı. Önce kendim başladım terapi almaya. Gülay hanım bazı seanslara eşimi de davet etti. Şuan eşimle daha iyi bir evliliğimiz var birbirimizin isteklerini, ihtiyaçlarını görebiliyoruz ve cevap verebiliyoruz. Gülay Hanım çocuklarımıza karşı da olumlu tutumlar geliştirmemize yardımcı oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum. (Gülşen H)

Gülay hanımı internetten yaptığımız araştırmalar sonucu bulduk. Bu alanda psikolog olarak uzun yıllar çalışması, deneyimli olması nedeniyle seçtik. 5 yıllık evliydik, eşimle aşamadığımız bazı sorunlarımız vardı, kendi aramızda konuşuyorduk ama çözüme ulaştıramıyorduk. Gülay hanımla seanslarımızda  birbirimizi dinliyor gibi yaptığımızı ama anlamadığımızı fark ettik. Bir sorunu nasıl konuşmamız gerektiğini nasıl çözüm odaklı iletişim kuracağımızı daha iyi öğrendik. İlk seanstan itibaren eşimle daha iyi olmaya ve  sakin konuşmaya başladık. Bize yaklaşımı samimi, güler yüzlü idi. Şuan eşimle ilişkimiz daha iyi. Kendisine teşekkür ediyorum. Aile sorunlarınızı aşmanızda yardım alabileceğiz uzman bir kişi olarak Gülay hanımı tavsiye edebilirim.  (Emrah K)

Düğüne bir hafta kala nişanlım beni terk etti. Her şeyi birlikte hazırlamıştık. Bir açıklama yapmadı, her gün telefonda uzun uzun konuşurduk hep sevdiğini söylerdi, hayaller kurardık ne oldu da  ayrılmak istedi açıklamadı. Başka bir şehre çekip gidişi bende bir travma yarattı bu dönemde Gülay Hanımla tanıştım. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim. Bana bu süreçte çok iyi geldi.  Kafamın içinde dönen soruları, durduramadığım düşünceleri, yönetemediğim duyguları kontrol etmemi sağladı. Tekrar kendimi toparladım ve hayatıma devam ediyorum. (Sedef )

Eşim ile boşanalı 3 yıl oldu. Kızım ve ben ailem ile oturuyorum. Kızım bu sene okula başladı. Öğretmeni kızımın çekingen olduğunu, arkadaşları ile oynamadığını hatta gerekmedikçe hiç konuşmadığını söyledi. Bu süreçte Gülay Hanımdan yardım aldık. Psikolog hanım bizimle ve babasıyla görüşmeler yaptı. Bazı tutumlarımızla çocuğumuza zarar verdiğimizi o zaman öğrendik. Babası ve biz bu yanlış tutumları düzeltince  kızımız daha çok iletişim kurmaya duygularını söylemeye başladı. Teşekkür ederiz.

Evliliğimizin ilk yılı.  Eşimin ve benim ikinci evliliklerimiz. Eşimin bir kızı, benim de biri kız, biri erkek iki çocuğum var.  Eşimin kızı hafta sonları bizde kalır.  Ama çocuklar arasında sorunlar başlayınca eşim ile aramızda tartışmalarımız çoğaldı. Ortak kararlar alamaz olduk, ikimizde haklı olduğumuzu düşündük. Daha önce Gülay Hanımdan yardım alan bir arkadaşımın önerisi üzerine internetten ulaştığım numara ile randevu aldım.   İkinci evlilikler ve çocuklarla iletişim konularındaki bilgisi bana güven verdi, önerdiği yöntemlere eşimde bende uyguladık ve çocuklar arasındaki sorunu çözdük.  Gülay hanımın sayesinde evliliğimizi kurtardık, teşekkür ediyorum. ( Beyza D.)

Evliliğimizin 7 yılı, 4 yaşında bir kızımız var. İşimle boşanma kararı aldık. Eşimle ikimizde eğitimciyiz. Çocuğa nasıl yaklaşılması gerektiğini biliyoruz ama sorunu kendin yaşarken sağlıklı düşünemeyebiliyoruz, yanlış davranışlarda bulunabiliyoruz.  Çocuğumuza nasıl anlatacağız? Nasıl davranacağız?  Bu süreci nasıl daha sağlıklı atlatabilir? Konularında bir uzmandan yardım almak istedik.    Bir öğretmen arkadaşımın tavsiyesi üzerine Gülay Hanıma ulaştık.   İnternetteki araştırmalarımda da bu konuyla ilgili bir kitabı olduğunu öğrendim. Ona güvenerek geldim. Gerçekten de alanında uzman.  Bize çok yararlı oldu. İyi ki psikolog hanımı tanımışım, teşekkür ediyorum.  (Harun A.)

Merhaba ben 48 yaşındayım. Boşanalı 2 ay oldu. Üç yıldır eşimle ayrı yaşıyorduk, ben boşanmak istedim ve eşimde kabul eti resmiyette de ayrıldık. Ama içimde bir sıkıntı, hüzün hissetim, ağlama nöbetleri, panik atak krizleri gibi ellerimin titremesi başladı. Çevremdekiler beni anlamadı onların söyledikleri bana iyice battı bende kendimi anlayamadım. Büyük kızım internetteki araştırmalar sonucu Gülay Hanımı buldu ve bana randevu aldı. Psikolog hanımla o şekilde tanıştım.    Her şeyi anlatabilmek, anlaşılmak beni çok rahatlattı. Hatta kendimin dahi anlamadığı davranışlarımı anlaması ve nedenleri ile açıklaması bana çok iyi geldi.  İlk defa bir psikolog deneyimi yaşadım ve ne kadar gerekli olduğunu anladım. Gülay hanıma çok teşekkür ediyorum.  ( Feride Hanım)

Randevu ve Seans Ücretleri